Polscy przedsiębiorcy gotowi wspierać produkcję mikroelektroniki w Europie
Na rynku mikroelektroniki wciąż jest sporo miejsca, również dla doświadczonych polskich firm technologicznych, które – tak jak AIUT – mogą pomóc zbudować w Europie nowe fabryki półprzewdoników. O tym, że światowy rynek mikroelektroniki może liczyć na profesjonalne wsparcie ze strony polskiego przemysłu w uruchamianiu inwestycji na Starym Kontynencie, przedsiębiorcy zrzeszeni w Semicon Supply Poland będą mówić podczas targów SEMICON® EUROPA 2024.
Odbywające się w dniach 12-15 listopada br. w Monachium (Niemcy) targi SEMICON® EUROPA, wspólnie z towarzyszącymi im targami electronica 2024, tworzą jedno z najważniejszych spotkań dotyczących produkcji elektroniki w Europie. Światowy wzrost sprzedaży na rynku półprzewodników w 2024 roku sprawia, że to wydarzenie podwójnie ważne dla europejskiej gospodarki. To w Europie mają powstać nowe inwestycje światowych liderów branży mikroelektroniki.
– Klimat inwestycyjny sprzyja Polsce, która ze względu na zaplecze technologiczne i położenie ma szansę stać się idealną bazą do produkcji półprzewodników na rynek Unii Europejskiej. Rozumiemy, że branża mikroelektroniki wymaga lokalnej infrastruktury, doświadczonych dostawców, wykonawców, zaawansowanej inżynierii, reasumując dojrzałego ekosystemu przemysłowego, który w Europie mogą z powodzeniem zapewnić polskie przedsiębiorstwa zrzeszone w Semicon Supply Poland – mówi Ewa Kubisiewicz-Boba, dyrektor Działu Marketingu w AIUT. Firma jest największym polskim integratorem rozwiązań przemysłowych działającym na rynku globalnym i członkiem założycielem Semicon Supply Poland.
Polska z silnymi kompetencjami, by wesprzeć produkcję elektroniki w Europie. Spotkaj się z ekspertami AIUT podczas SEMICON® EUROPA na stoisku EWE310
Polski sektor usług EMS (ang. electronics manufacturing services) ma szansę odegrać kluczową rolę w organizacji kompleksowej produkcji półprzewodników w Europie na zlecenie światowych liderów tej branży. Jest o co walczyć. Oczekuje się, że sam rynek chipów, wart w 2020 roku 405,7 miliardów dolarów, osiągnie wartość ponad 773 miliardów dolarów w 2030 roku. Swoje kompetencje i możliwości w obszarze automatyzacji i robotyzacji produkcji elektroniki przedstawiciele AIUT oraz pozostałych firm stowarzyszonych w Semicon Supply Poland (SSP) będą prezentować na SEMICON® EUROPA 2024 na stoisku branżowym SSP nr EWE310 .
– Duże organizacje z Azji od lat inwestują i wciąż rozszerzają swoje biznesy nad Wisłą, co pokazuje, że Polska jest przez azjatyckich przedsiębiorców cenionym partnerem i ważną bramą do wejścia na rynek Unii Europejskiej. Jako polscy przedsiębiorcy zrzeszeni w Semicon Supply Poland, chcemy potwierdzić naszą gotowość również do wsparcia inwestycji w obszarze produkcji półprzewodników w Europie. W 2024 roku światowy rynek chipów doświadczył znaczącego ożywienia, co wiąże się z potrzebą skracania łańcuchów dostaw. Polskie firmy, które jak AIUT, specjalizują się automatyzacji i robotyzacji produkcji na szeroką skalę, mogą zapewnić azjatyckim partnerom szybki i wygodny start ich kluczowych inwestycji w Europie. Właśnie o tym zamierzamy rozmawiać podczas SEMICON® EUROPA 2024 – podsumowuje Ewa Kubisiewicz-Boba.
Semicon Supply Poland chce przyciągać producentów półprzewodników do Polski
Semicon Supply Poland zrzesza obecnie 14 polskich firm prywatnych, uzyskujących łącznie ponad 6 miliardów PLN obrotu i zatrudniających 12 000 pracowników. Celem organizacji jest zapewnienie kompleksowego wsparcia w rozwoju sektora półprzewodników i mikroelektroniki w Europie Środkowej, zarówno w zakresie budowy lokalnej infrastruktury, prawnym, HR, jak również technicznym i inżynierskim.
Firmami członkowskimi Semicon Supply Poland są: AIUT, Antal, Atlas Ward, CLIP Agro, CLIP Group, DL Invest Group, EVER GRUPA, GWW Legal & Tax, Inplag, PB Technik, Semicon , VECTOR Group, Wardyński & Partners oraz XTPL.