Dzięki technologii Internetu Rzeczy (IoT) i rozwojowi technologii informacyjno-komunikacyjnych nasze miasta mają szansę stać się bardziej przyjazne mieszkańcom, lepiej zorganizowane i efektywniej wykorzystujące dostępne zasoby. Potwierdza to najnowszy raport Ministerstwa Cyfryzacji „IoT w polskiej gospodarce”.
Systemy AIUT pozwalają przedsiębiorstwom i samorządom urzeczywistniać wizję Inteligentnych Miast. Poznaj nasze możliwości i rozwiązania.
Zarządzaj inteligentnie
dzięki sprawdzonym systemom AIUT Smart City
Poznaj nasze inteligentne, kompletne rozwiązania do zdalnej akwizycji danych oraz zaawansowanej diagnostyki w zakresie pomiaru zużycia gazu, wody i ciepła oraz systemów sterowania oświetleniem miejskim.
Dlaczego miasta powinny być smart?
W AIUT na świat patrzymy przez pryzmat nowych technologii i możliwości ich wykorzystania dla poprawy warunków pracy i życia.
Szacuje się, że realizacja koncepcji Inteligentnych Miast na przestrzeni kolejnych lat może stanowić istotną siłą napędową polskiej gospodarki, przynosząc wymierne korzyści dla mieszkańców, jednostek administracji publicznej oraz przedsiębiorstw prywatnych.
W AIUT wiemy, jak integrować działania w ramach inwestycji opartych o IoT w Twoim mieście – przy jednoczesnej minimalizacji kosztów w tym zakresie. Nasze bogate, długoletnie doświadczenie w tworzeniu i rozwoju rozwiązań opartych na komunikacji bezprzewodowej, pozwala nam na co dzień zwiększać efektywność działania dziesiątek przedsiębiorstw w Polsce i na świecie.
AIUT Smart City: przestrzeń miejska pod kontrolą
Osią koncepcji Inteligentnych Miast jest cyfryzacja przestrzeni miejskiej, gdzie technologia spotyka się z komfortem i bezpieczeństwem w celu poprawy jakości życia i zrównoważonego rozwoju środowisk miejskich. Kluczowym elementem umożliwiającym wdrożenie tej idei jest technologia Internetu Rzeczy, pozwalająca na zdalną komunikację między urządzeniami (M2M – machine to machine) i ludźmi. Jej wykorzystanie w rozwiązaniach Smart City gwarantuje zaawansowaną wiedzę na temat bieżącego zużycia mediów przez konsumentów, pozwala zarządzać systemami oświetlenia czy parkingami w mieście.
Inteligentna Platforma IoT
Nasza inteligentna platforma IoT wraz z systemem czujników pozwala na zdalną, pełną akwizycję i analizę danych z przestrzeni miejskiej lub wskazanej infrastruktury przedsiębiorstw działających na rzecz miasta i jego mieszkańców. Zaimplementowany Ekosystem IoT umożliwia monitorowanie zdarzeń w czasie rzeczywistym i wymianę informacji zarówno między maszynami, jak i ludźmi.
AIUT Ekosystem IoT
Model rozwiązań z grupy AIUT Smart City oparty jest na technologii Internetu Rzeczy i bezprzewodowej transmisji danych. Nasz Ekosystem IoT zapewnia korzyści pod względem szybkości przesyłu odczytów, wydajności, pojemności i bezpieczeństwa – dając możliwość integracji z dowolną siecią miejską wraz z procedurą kastomizacji.
Nasza otwarta platforma, oparta na sieciach inteligentnych czujników, zadba, by Twoje przedsiębiorstwo i miasto stały się lepiej zorganizowane, przyjazne mieszkańcom, a pozyskiwane w czasie rzeczywistym informacje zwiększyły efektywność wykorzystania dostępnych zasobów.
Nasze certyfikowane i wykorzystywane na szeroką skalę urządzenia tworzące nasz Ekosystemu IoT, pozwalają na łatwą integrację z dowolną miejską siecią konsumencką – przekazując zdalnie bieżące odczyty liczników wody, ciepła, gazu, LPG czy stanu oświetlenia ulicznego.
W ramach wdrażanego ekosystemu pomagamy optymalnie wykorzystać potencjał zgromadzonych danych, przetwarzając je w wartościowe dla firmy informacje. Dzięki zaawansowanej analizie z wykorzystaniem algorytmów Sztucznej Inteligencji, nasze systemy mogą z wyprzedzeniem wskazywać miejsca narażone na awarię, wykrywać detekcje czy zarządzać dostawami.
Nasze systemy bazują zarówno na technologiach bezprzewodowej transmisji danych z wykorzystaniem dedykowanych rozwiązań komunikacyjnych dla IoT (Sigfox, LoRa, NB IoT, Cat-M), jak również ogólnodostępnych sieciach telekomunikacyjnych (GSM 2G, GSM 3G, LTE).
Wszędzie, gdzie jest to możliwe, zwiększamy dostępność technologii transmisji odpowiednich dla IoT, co w praktyce oznacza, m.in. możliwość budowy na potrzeby miasta własnej, niskokosztowej, radiowej sieci komunikacyjnej LoRa.
Poznaj zalety systemu
Co zyskuje miasto i jego mieszkańcy?
- Zdalny, bieżący monitoring mediów
- Eliminacja kontroli inkasenckiej na posesjach
- Wykrywanie anomalii i wycieków
- Wykrywanie bezprawnej ingerencji w licznik
- Zapobieganie awaryjności sieci
- Zdalne zarządzanie dopływem gazu
- Możliwość regulacji natężenia oświetlenia na terenie miasta
- Poprawa wygody i jakości życia mieszkańców