Internet rzeczy i sztuczna inteligencja dają impuls do tworzenia nowych rozwiązań biznesowych. Inteligentne systemy pozwalają na głęboką analizę danych, automatyzują i poprawiają jakość procesów produkcyjnych i biznesowych, wpływając na wzrost produktywności zakładu.
W AIUT wykorzystujemy technologię sztucznej inteligencji (SI) dla tworzenia zaawansowanych rozwiązań dla przemysłu i biznesu.
Inteligentne roboty i systemy
- Projektujemy i wdrażamy autonomiczne roboty mobilne zdolne do uczenia się i podejmowania decyzji bez udziału operatora.
- Systemy sztucznej inteligencji pracują dla naszych klientów z sektorów przemysłowych oraz Smart City, automatyzując zarządzanie przedsiębiorstwem, a także przewidując i zapobiegając awariom (konserwacja predykcyjna).
- Zaprojektowany i wdrażany przez AIUT zaawansowany system detekcji wycieków na stacjach paliw z głęboką analizą w czasie rzeczywistym, to najdokładniejsze rozwiązanie tego typu na światowym rynku.
Badania i Rozwój
Dział Badań i Rozwoju AIUT odpowiada za projektowanie i wdrażanie nowych rozwiązań biznesowych z wykorzystaniem zaawansowanych technologii, w tym SI. Projektujemy, testujemy i dostarczamy na rynek nowoczesne systemy i aplikacje. Odpowiadamy za opracowanie koncepcji, prototypowanie, testy oraz wdrożenie do produkcji inteligentnych robotów i urządzeń.
Zarządzanie oparte na wiedzy
Inteligentne algorytmy usprawniają działanie systemów IT. Dzięki tworzeniu oprogramowania z wykorzystaniem protokołów sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, zapewniamy naszym klientom wysokoefektywne narządzania biznesowe.
Inteligentne urządzenia i sensory
Projektujemy, prototypujemy i wdrażamy do produkcji inteligentne urządzenia (rejestratory) i sensory IoT stanowiące część rozwiązania AIUT Smart City IoT.
Nowa wiedza biznesowa
W ramach analizy Big Data przekształcamy ogromne ilości danych w nową wiedzę biznesową. Pomagamy przedsiębiorstwom optymalizować procesy i efektywnie zarządzać firmą. Systemy AIUT zapewniają zaawansowany monitoring pracy maszyn i urządzeń przemysłowych, jak również sieci komunalnych oraz zbiorników paliw (detekcja wycieków, predykcja zdarzeń).
Doskonalenie procesów
Tworzymy niestandardowe oprogramowania wspierane protokołami sztucznej inteligencji, optymalizujące pracę robotów przemysłowych i autonomicznych robotów mobilnych. Wykorzystujemy technologię wirtualnego uruchomienia – virtual commissioning – dla skrócenia czasu rzeczywistego wdrożenia zrobotyzowanych linii i stanowisk produkcyjnych. Rozwiązanie symuluje procesy, pozwalając na rozwój i doskonalenie systemów sterowania i automatyki .
- głębokie uczenie przez rejestratory i sensory IoT
- uczenie maszynowe zintegrowane z oprogramowaniem
- zdalne, automatyczne zbieranie danych różnego typu
- automatyczna transmisja danych
- komunikacja sensorów i urządzeń z platformą SI (bezprzewodowa, WiFi, IoT, bliskiego zasięgu, kablowa)
- zaawansowany monitoring zasobów, w tym osób
- konserwacja predykcyjna
- systemy identyfikacji obrazów
- inteligentna analiza otoczenia
- nawigacja naturalna
- komunikacja M2M
- system podejmowania decyzji w oparciu o analizę otoczenia w czasie rzeczywistym
- detekcja wycieków
- wysokie bezpieczeństwo danych